Hakkımızda

BENELITE EYE WEAR

Benelite Eyewear, Türkiye ve uluslararası gözlük pazarında, kendi payını oluşturan yeni nesil ve %100 yerli bir gözlük markasıdır. Onlarca çalışanıyla İstanbul’un Başakşehir ilçesinde bulunan markamız, 24 yıllık Mercan Optik bünyesine ait bir marka olarak kadın ve erkekler için yüksek kaliteli gözlükler sunuyor.

 

Farklılaştırılmış bir marka stratejisi ile Benelite, gözlüklerini farklı çerçeve ve renklerle ayrı segmentlerde konumlandırıyor. Benelite, dünyanın moda tasarım trendlerine uygun ürünler tasarlıyor. Türkiye’nin en yenilikçi gözlük markalarınden birisi olma hedefiyle, çocuktan gence, orta yaştan büyük yaşa kadar bir çok kesimin tercihi olma yolunda ilerliyor.

 

Düzenlediğimiz çok sayıda etkinlik ve kampanyaya, müşterilerimizle etkileşimi yoğunlaştırdığımız dijital, pazarlama ve e-posta kampanyaları eşlik ediyor. Bugün Benelite ürünleri dünyanın onlarca ülkesinde ve Türkiye’deki yüzlerce mağazada mevcut. www.beneliteeyewear.com internet sitesinin ziyaretçileri, Benelite dünyasını çevrimiçi olarak keşfedebilir ve iletişim sayfamızdan bize ulaşarak sipariş verebilirler.

MİSYON & VİZYON

Ülkemizin gözlük sektöründeki en yenilikçi firmalarından birisi olarak, satış ve pazarlama çalışmalarımızın “en iyi olanını” müşterilerimize ulaştırma ve sektörümüzde lider bir kurum olma misyonuyla hareket ediyoruz.

 

Sektörümüzde önce Türkiye, sonra da dünyada söz sahibi olan güçlü bir marka olmayı, yüksek kaliteli gözlük ürünlerin satışına odaklanarak, sürdürülebilir bir gelişme elde etmeyi amaçlıyoruz:

 

Pazar payında istediğimiz yeri edinebilmek adına, ar-ge çalışmalarına sınırsız yatırım yapıyoruz. Kararlılığımızı bu yönde sürdürüyoruz.

 

Avrupa başta olmak üzere, Asya ve Orta Doğu bölgeleri bizim için ana hedef olmayı sürdürüyor. Bu nedenle yurtdışı ülkelerinin de en yeni trendlerine olan yakınlığımızı, her daim sürdürmeyi amaçlıyoruz.

 

Yıllardır süre gelen ihracat faaliyetlerimizi, ülkemizin gelişimine daha fazla katkıda bulunabilmek amacıyla sürdürüyoruz. Bir diğer yandan kendi ülkemizdeki çalışmalarımız da, bizim için önemli bir role sahip.